Svou tvorbou Vám chci přinášet radost

Miluji malování. Tvořím srdcem. Zbožňuji pestré barvy. Jmenuji se Markéta a jsem malířka obrazů.

Nebylo tomu tak ale vždycky. Jako dítě jsem si sice pořád malovala a kreslila a neskutečně mě to bavilo, ale s postupem času se ze mne tato vášeň vytratila. Nastoupila jsem do školy, přibyly další povinnosti, kroužky, však to znáte… S malováním jsem přestala.

Když nastal čas se rozhodnout, čemu bych se chtěla v životě dál věnovat, neměla jsem ani páru. Zkoušela jsem různé činnosti, až jsem na pár let zakotvila jako soukromá lektorka angličtiny. Práce byla super, ale stále jsem nějak věděla, že to není úplně ono a hledala jsem dál a dál. Až mi svitlo. Malování! Kreslení! Obrazy! Vždyť to je ono!

Jak ale začít? Zjistila jsem, že jedna kamarádka pořádá výtvarné kurzy a bylo rozhodnuto. Šla jsem na několik z nich a naučila se pracovat různými technikami. Užívám si, že mohu tyto techniky střídat a navíc stále objevuji nové. Miluji barvy a pestrou tvorbu, ale občas pro změnu tvořím i černobíle.

Maluji srdcem a svým uměním chci přinášet do Vašeho života radost. Jasně, můžete si pořídit obraz z obchodního domu, který mají další stovky lidí. Ten ale nemá duši. Každému mému obrazu je věnována speciální pozornost a péče a můžete si tak pořídit autorské ručně vyrobené dílo, které je namalované od srdce.

Ze svých obrazů navíc vytvářím záložky, přání, pohlednice a další produkty, které si můžete pořídit.

Věřím, že moje obrazy Vám prozáří domov, nádherně dokreslí jeho atmosféru, přinesou Vám pozitivní energii a každý pohled na ně Vám dodá skvělou náladu.

 

Jak tvořím

Miluji malování rozličnými výtvarnými technikami a ztvárňování různých témat. Zbožňuji květiny, zvířata, přírodu, obrazy s touto tématikou u mne najdete asi nejvíce. Fascinuje mě vesmír a užívám si i tvorbu portrétů a mandal.

Techniku tvorby si v danou chvíli vybírám podle toho, na co mám chuť.tvorba je pestrá, a stejně tak i materiály, které využívám. Tvořím pastely, olejomalbou, tužkou, akvarelovými pastelkami, enkaustikou a nejnověji mě nadchla malba na sklo.

Maluji srdcem a pro radost. Témata obrazů vznikají různě. Ve spoustě případů mě něco nebo někdo zaujme na první pohled a okamžitě vím, že to ztvárním. Často mě hned i napadne, čím budu malovat. Vznikne tak obraz podle předlohy.

Občas se mi na základě krásného prožitku zrodí obraz v hlavě, a ten pak přenesu na plátno nebo papír. Toto je pro mne vlastně nejtěžší, protože na začátku tvorby obraz většinou vypadá jinak, než bych si představovala. Takže musím vypnout hlavu, nejlépe zahnat myšlenky a dostat se zase do flow.

Čas od času prostě jen vezmu do ruky pastelku, štětec, tužku... a začnu malovat jen tak. Užívám si, že mám prázdný papír a tvořím něco nového, co by mě jinak ani nenapadlo. Vznikají tak abstraktní obrazy, které si může každý interpretovat po svém.

Jak dlouho obraz tvořím? Velmi se to liší. Nějaký obraz je hotový co by dup, u jiných to trvá týdny či měsíce. Jak je to možné? Záleží na složitosti tématu i vybrané technice. Nejrychlejší je tvoření jen tak bez předlohy, nejpomalejší je zase olejomalba, protože musí schnout několik týdnů až měsíců.

 

Sledujte mě na sociálních sítích, kde najdete videa z mojí tvorby a mnoho dalšího: